REKLAMA

leto_s_parouNádraží šumavského města Volary se stane výchozím bodem pro další jízdy Jihočeského léta s párou. Jiří Kafka, ředitel centra osobní dopravy Českých drah v Českých Budějovicích, řekl agentuře Mediafax, že sobotní jízda nese název Josef Seidel a přináší další letošní novinku nostalgických jízd.

Parní vlak směřuje přes Nové Údolí, Černou v Pošumaví až do Českého Krumlova. „Vlak s názvem Josef Seidel vyjíždí v sobotu 17. července v 8.40 z Volar a do Českého Krumlova přijede v 11.49. Každý cestující obdrží od průvodčího k jízdence bezplatně ČD Bonus jihočeský, který opravňuje k čerpání výhod při jízdách Jihočeského léta s párou,“ vysvětluje Jiří Kafka.

Při cestě zpět končí vlak v Novém Údolí, kde je možné navštívit Muzeum pošumavských železnic nebo se svézt na drezíně po nejkratší mezinárodní železnici do Bavorska. "V Českém Krumlově je připraven bezplatný autobus od nádraží do centra města a pro zájemce jsou zamluvené termíny prohlídek v unikátním fotoateliéru Seidl," dodal Kafka.

Zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA