REKLAMA

nuz utokJihočeští policisté vyšetřují od čtvrtečního odpoledne vraždu pětaosmdesátiletého muže u Netolic na Prachaticku. Podle výsledků předběžného vyšetřování jej ubodal devětatřicetiletý příbuzný na rodinné návštěvě, řekl v pátek policejní mluvčí Milan Bajcura.

Podle předběžných závěrů policie muž z Českých Budějovic na seniora během odpolední rodinné návštěvy pravděpodobně pod vlivem halucinací vytáhl kuchyňský nůž a začal jej bodat do hrudníku. Než jej ostatní přítomní zastavili, stačil své oběti zasadit mnoho bodnořezných ran.

REKLAMA

"Ani okamžitá první pomoc záchranářů nemohla muži pomoci, zemřel na místě na mnohočetná zranění. Více ozřejmí nařízená soudní pitva," řekl Bajcura.

Přivolaní netoličtí policisté podezřelého muže zadrželi a předali kriminalistům. "Ti ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zločinu vraždy a zároveň podali státnímu zástupci podnět k vzetí muže do vazby. S ohledem na přání rodiny a z taktických důvodů nebude policie do skončení vyšetřování podávat žádné bližší informace," dodal Bajcura.

ZDROJ: MEDIAFAX


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Mediální tréninky a komunikační poradentství od profesionálního týmu pHmediaREKLAMA