prachatice ikonaNěkolik let plánovaná rekonstrukce Lázeňské ulice v Prachaticích se dočká své realizace. Starosta Martin Malý (ODS) pro agenturu Mediafax uvedl, že od 1. září začnou práce za téměř šest milionů korun.

Vítězem výběrového řízení na opravu se stala firma Strabag. Práce musí být dokončeny za 76 kalendářních dnů.

"Do výběrového řízení se přihlásilo devět firem. Hlavním a jediným kriteriem výběru byla výše nabídkové ceny. Náklady na rekonstrukci kanalizace, vodovodního řadu, sítí a povrchu vozovky zaplatí město ze svého rozpočtu," uvedl starosta. Prachatice na investici získaly více než třímilionovou dotaci.

Novinkou je, že všichni obyvatelé ulice budou mít možnost využít přípojky na plyn. "Přípojky do objektů, které v lokalitě vlastní město, budou vybudovány automaticky," uvedl Jaromír Markytán z odboru investic města.

Kvůli opravám ulice bude uzavírka, která je plánována do 15. listopadu. Silnice bude uzavřena v úseku od křižovatky ulic Lázeňská - Ševčíkova ke křižovatce ulic Lázeňská - Zlatá stezka a v úseku od křižovatky ulic Lázeňská - Ševčíkova k domu číslo popisné 118 v ulici Lázeňská. Řidiči tak musí volit objízdné trasy.

REKLAMA

Zdroj: MEDIAFAX


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA