REKLAMA

dopravni nehoda_smrtSedmnáctiletý mladík, který ještě nemohl mít řidičský průkaz, zahynul za volantem octavie, když v neděli brzy ráno sjel do příkopu u Volar na Prachaticku. Tři o něco starší spolujezdci vyvázli s lehkými poraněními, potvrdil agentuře Mediafax operační důstojník prachatické policie.

Tragická nehoda se stala před šestou hodinou ranní na silnici první třídy číslo 39 mezi obcemi Volary a Lenora. Škoda Octavia Combi sjela zřejmě ve velké rychlosti na rovném úseku do pravého příkopu. "Nehodu nepřežil mladý muž, který vozidlo s největší pravděpodobností řídil, a kterému ještě nebylo osmnáct let," řekl Mediafaxu operační důstojník. Tři spolucestující ve věku 18, 19, a 21 let podle něj utrpěli lehčí zranění.

REKLAMA

Zesnulý mladík nebyl podle prvních informací jako jediný z posádky připoután a vypadl z auta, které se ani nepřevrátilo. Osudnými se mu mohly stát větve stromů, kterými je příkop hustě lemován. "Přesnou příčinu úmrtí určí až nařízená pitva, při které budou také provedeny testy na alkohol a návykové látky," uvedl policista. Mladí lidé jeli z diskotéky.

Okolnosti nehody vyšetřují dopravní policisté. Budou také zjišťovat, jak se nedospělý mladík k automobilu dostal. Silnice je během dokumentování havárie průjezdná kyvadlově jedním jízdním pruhem, což má trvat neméně do půl osmé.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA