Zničené osobní auto, poškozená fasáda domu a popraskané okenní tabulky v hodnotě 80 tisíc korun jsou výsledkem požáru felicie, ke kterému došlo ve středu před třetí hodinou odpoledne v Komenského ulici v Táboře.

pozar auta tabor 07012014 1

REKLAMA

K požáru vyjela ve 14:43 osádka cisterny profesionálních hasičů z táborské stanice, požární poplach byl vyhlášen také pro svolání jednotky SDH Tábora. Jako první k požáru přijela profesionální jednotka, která nalezla auto zasažené požárem v plném rozsahu.

Řidič vozu poté, co auto začalo hořet, okamžitě zastavil a auto opustil. Vlivem sálavého tepla však byly poškozeny okenní tabulky a fasáda blízkého domu. Hasiči na likvidaci požáru nasadili dva útočné proudy. Vzhledem k silnému zakouření byl zásah veden v dýchací technice.

pozar auta tabor 07012014 2

Foto: HZS Jihočeského kraje

Požár jednotka uhasila během dvaceti minut. Po úplném dohašení velitel provedl závěrečný průzkum, kdy termokamerou zkontroloval možná skrytá ohniska požáru.

Žádné již nebylo nalezeno, proto byl požár předán vyšetřovateli HZS a Policii ČR. Jednotku SDH Tábor po příjezdu k požáru velitel zásahu ponechal na místě v záloze. Hodnota uchráněného majetku činí milion korun, příčinou vzniku požáru byla závada na elektroinstalaci vozu.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA