První březnový čtvrtek krátce po půl deváté večer přijala operátorka tísňové linky 112 operačního střediska Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje informaci o nehodě u Zárybničné Lhoty na Táborsku. Byla ohlášena jako střet nákladního a osobního automobilu s tím, že v osobním voze zůstala jeho osádka.

 

REKLAMA

dn tragicka zarybnicna lhota foto HZS 05032015

Další snímky najdete na našem Facebooku. Foto: HZS Jihočeského kraje

Operační důstojník HZS Jihočeského kraje na místo vyslal cisternu a rychlý zásahový automobil profesionálních hasičů ze stanice Tábor, vyjely také ZZS a hlídka Policie ČR. Nehoda se stala na silnici I/19 za Zárybničnou Lhotou ve směru na Chýnov. Tam se osobní automobil tovární značky Škoda Octavia srazil s nákladním vozem Mercedes Actros s návěsem převážejícím prázdné pivní přepravky. Oba vozy po srážce zůstaly mimo vozovku v příkopu. Řidič nákladního auta vyvázl bez jakéhokoli zranění, v Octavii cestoval pouze řidič, který zůstal ve zcela zničeném voze zaklíněn. Zasahující hasiči provedli zajištění místa nehody a pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení rozstříhali Octavii tak, aby se lékař ZZS mohl ke zraněnému řidiči bezpečně dostat. Bohužel zranění řidiče byla takového rozsahu, že i přes snahu záchranářů lékař ZZS musel konstatovat smrt.

Po zadokumentování nehody Policií ČR hasiči společně s pracovníky odtahové služby vyprostili vrak Octavie zpod nákladního vozu, teprve pak bylo možné vyprostit tělo řidiče.

Po půl jedenácté večerní velitel zásahu poslal táborskou cisternu zpět na základnu, osádka rychlého zásahového automobilu spolupracovala s odtahovou službou při naložení Octavie na její vůz. Následně pak hasiči uklidili silnici od zeminy, skel, úlomků plastů a motorového a převodového oleje vyteklého z osobního auta. Vyproštění nákladního auta provedla sama odtahová služba pomocí dvou automobilových jeřábů. Únik provozních kapalin z nákladního vozu nebyl zjištěn.

Komunikace byla v místě nehody oboustranně uzavřena.


Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA