Spor o táborskou Střelnici může skončit u soudu

strelnice_taborSoudem zřejmě skončí situace ve sporu o táborský kulturní dům Střelnice. Jak pro agenturu Mediafax uvedl ve středu místostarosta Martin Jirovský (T2020), žalobu na město kvůli rekonstrukci objektu před časem podala stavební firma Karel Dvořák.

Číst dál...

Vyšetřování smrti muže z Táborska může trvat týdny

policie_auto_otevreneVyšetřování smrti muže, kterého minulý týden objevili při požáru domu v Sedlečku u Soběslavi hasiči, může trvat týdny. Agentuře Mediafax to v úterý sdělila policejní mluvčí Lenka Kozoňová s tím, že kriminalisté stále neznají totožnost mrtvého.

Číst dál...

Na Táborsku přibývá případů kampylobakteriózy

laboratorPřípadů kampylobakteriózy, tedy onemocnění z nedostatečně upraveného především drůbežího masa, na Táborsku přibývá. Podle výsledků Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) je jich jen za letošní rok v okrese na 118. Loni měli hygienici nahlášeno 95 takových případů. Většinou jde ale o onemocnění, které si lidé způsobí sami při grilování či opékání masa. Podle odborníků je nyní velmi moderní pravidelné grilování. Problémem však je, že konzumenti nevědí jak správně grilovat a kdy maso z ohně sundat tak, aby bylo zbaveno všech zdraví ohrožujících bakterií. Konkrétně vir kampylobakteriózy může být zlikvidován v teplotě nad 80 stupňů Celsia.

Číst dál...

Zloděj vykradl v Táboře restauraci

zlodejŠkodu za bezmála 20 tisíc korun napáchal zloděj, který se v uplynulých dnech vloupal do restaurace na Blanickém předměstí v Táboře. Agentuře Mediafax to v pondělí sdělil mluvčí policie Miroslav Doubek. Po násilném vniknutí oknem prošel pachatel vnitřní prostory, kde odcizil několik lahví tvrdého alkoholu, krabičky cigaret různých značek a nepohrdl ani zde zanechanou peněženkou s finanční hotovostí.

Číst dál...

REKLAMA