Vyšetřování smrti muže z Táborska může trvat týdny

policie_auto_otevreneVyšetřování smrti muže, kterého minulý týden objevili při požáru domu v Sedlečku u Soběslavi hasiči, může trvat týdny. Agentuře Mediafax to v úterý sdělila policejní mluvčí Lenka Kozoňová s tím, že kriminalisté stále neznají totožnost mrtvého.

Číst dál...

Na Táborsku přibývá případů kampylobakteriózy

laboratorPřípadů kampylobakteriózy, tedy onemocnění z nedostatečně upraveného především drůbežího masa, na Táborsku přibývá. Podle výsledků Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) je jich jen za letošní rok v okrese na 118. Loni měli hygienici nahlášeno 95 takových případů. Většinou jde ale o onemocnění, které si lidé způsobí sami při grilování či opékání masa. Podle odborníků je nyní velmi moderní pravidelné grilování. Problémem však je, že konzumenti nevědí jak správně grilovat a kdy maso z ohně sundat tak, aby bylo zbaveno všech zdraví ohrožujících bakterií. Konkrétně vir kampylobakteriózy může být zlikvidován v teplotě nad 80 stupňů Celsia.

Číst dál...

Zloděj vykradl v Táboře restauraci

zlodejŠkodu za bezmála 20 tisíc korun napáchal zloděj, který se v uplynulých dnech vloupal do restaurace na Blanickém předměstí v Táboře. Agentuře Mediafax to v pondělí sdělil mluvčí policie Miroslav Doubek. Po násilném vniknutí oknem prošel pachatel vnitřní prostory, kde odcizil několik lahví tvrdého alkoholu, krabičky cigaret různých značek a nepohrdl ani zde zanechanou peněženkou s finanční hotovostí.

Číst dál...

Muž vylákal na seniorce na Táborsku podvodem 9500 korun

kreditni_kartaCelkem 9500 korun vylákal podvodem na seniorce muž v Oldřichově na Táborsku. Policejní mluvčí Miroslav Doubek řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax, že ženě vnutil pachatel levný prášek na praní s tím, že si jej objednal syn. Pachatel přivezl ženě až do domu 12 devítikilových balení pracího prášku s tím, že si zásilku až z Německa objednal její syn. Ve spěchu vyinkasoval výše uvedenou částku a rázem byl pryč. Teprve následně se žena přesvědčila, zda si její syn zásilku skutečně objednal. Ukázalo se, že nikoliv.

Číst dál...

REKLAMA