cyklokros ikonaJihočeský Tábor se chce ucházet se o pořadatelství Mistrovství světa v cyklokrosu v roce 2015. Agenturu Mediafax o tom informoval tajemník radnice Lubomír Šrámek s tím, že záležet ještě bude na zastupitelstvu.
Rada města přitom před časem odmítla nápad uspořádat mistrovství v Táboře o rok dříve. "Jedním z důvodů původního odmítnutí nabídky byly vysoké náklady na organizaci šampionátu. Případná spoluúčast města se totiž pohybuje kolem osmi milionů korun, respektive až dvaceti, které musí pořadatelské město vynaložit na propagaci a další činnost," uvedl starosta Jiří Fišer (Tábor 2020)
Pokud ovšem mezinárodní cyklistická federace osloví Tábor s návrhem na pořádání šampionátu v roce 2015, město tentokrát kandidaturu podá.
"Osobně bych souhlasil, i když vím, že to město bude něco stát. Na druhé straně to Táboru přinese prestiž a snad se mu alespoň náklady vrátí v podobě peněz, které zde nechají zahraniční hosté a turisté," dodal starosta.
Vedení města doufá, že záměr pak podpoří svým schválením i zastupitelstvo města. Někteří ze zastupitelů totiž radnici kritizovali za původní odmítnutí šampionátu pro rok 2014.
Zdroj: MEDIAFAX

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací
Vysočina plná novinek a aktuálních informací
Facebook i-Vysočina.cz
REKLAMA