Novou konopnou lékárnou se může pochlubit i město Tábor. Právě otevírá v OD Dvořák a návštěvníci si v ní mohou vybrat z množství přírodních produktů vyrobených výhradně z léčivého konopí. To je doporučováno na řadu zdravotních potíží včetně ekzému, lupénky, akné, popálenin, odřenin či na problémy se suchou a přecitlivělou pokožkou i proti stárnutí pleti.

Lékárna navazuje na tradici ryze českých Konopných lékáren v dalších městech ČR. Zákazníkům nabízí možnost vyzkoušet si vybrané konopné produkty přímo na místě. Stejně tak se jim dostane odborných rad a odpovědí na všechny dotazy.

REKLAMA

„Lidé v lékárně zjistí, co dokáže konopná mast, první zdravotnický prostředek z konopí v Česku,“ zmínil namátkou zakladatel Konopných lékáren a majitel společnosti Carun Pharmacy Jiří Stabla s tím, že v sortimentu lékárny jsou vedle přírodní kosmetiky, zahrnující právě univerzální konopnou mast, hydratační krém na obličej, tělový olej, mýdlo, ústní vodu či intimní gel, rovněž potravinové produkty a doplňky jako konopné semínko, panenský olej, těstoviny, konopné lístky, bio sirup nebo konopné víno.

Státem povolené, nezávadné, omlazující
Všechny konopné přípravky dodržují zákonem povolenou hladinu látky THC do 0,3 %, přičemž v sobě zachovávají veškeré léčivé účinky přírodního konopí. To je možné zejména díky látce zvané cannabidiol (CBD).

„Aktivní cannabinoidy, které nalezneme v produktech Carun, ukázaly při pravidelném používání zlepšení široké škály kožních problémů od suché pokožky, popálenin, až k potížím s akné a ekzémy. Cannabinoidy jsou mocné antioxidanty, které pracují na principu redukce zánětu, a pokud se kombinují s hydratujícími oleji, mohou pomoci k udržení správné funkce přírodní kožní mikroflóry,“ uvedl Jiří Stabla.

Léčivé konopí jako přírodní zázrak
Konopí využívali k léčbě již ve starověkém Řecku. Konopný extrakt díky svým silným protizánětlivým, antibakteriálním a hypoalergenním účinkům příznivě působí při léčbě pleťových problémů (akné, ekzémy, kožní vyrážky) a zmírňuje bolesti kloubů či svalů. Je vhodný při potížích se suchou, podrážděnou nebo přecitlivělou pokožkou, pomáhá při puchýřích a popáleninách, při bodnutí hmyzem, případně při léčbě odřenin a jizev. Konopný olej obsahuje velké množství minerálů (vápník, hořčík, draslík) a antioxidantů (nejvíce ze všech rostlinných olejů), které blahodárně působí při revitalizaci organizmu a proti stárnutí.

Kvalitní české přírodní výrobky
Konopná lékárna nabízí sortiment přírodních produktů z léčivého konopí značky Carun. Kvalitu produktů této české značky dokládá 2. místo v kategorii Nejlepší nový přírodní produkt, které Carun získal za svoji konopnou mast na veletrhu přírodních a organických produktů (Natural & Organic Products Europe) v Londýně.

Komu jsou produkty z léčivého konopí určeny?
Kvalitní české produkty z léčivého konopí jsou určeny všem bez omezení. Díky absenci jakýchkoliv nežádoucích účinků jsou vhodné i pro maminky s malými dětmi (konopná mast pro děti), stejně jako pro seniory (obsažené látky působí blahodárně například proti skleróze či artróze). Potravinové doplňky z léčivého konopí jsou pak díky své vysoké výživné hodnotě oblíbené u sportovců a všech vyznavačů zdravého životního stylu.


Úspory energie sledujte na EnergyTV

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA