policie teloOd prosince loňského roku pátrali policisté po třiaosmdesátiletém muži z Plané nad Lužnicí na Táborsku, jeho tělo se našlo v sobotu v řece u obce Roudná. Přivolaný lékař neshledal na těle stopy cizího zavinění, řekl agentuře Mediafax v pondělí policejní mluvčí Miroslav Doubek.

Policisté odvolávají pátrání po pohřešovaném muži (83) z Plané nad Lužnicí. O pomoc při pátrání policie žádala od 20. prosince loňského roku. Naposledy muže viděli ve večerních hodinách 19. prosince 2011, a to na pravém břehu řeky Lužnice, asi 30 metrů od lávky mezi obcemi Skalice a Roudná, kde se našly jeho tašky a jízdní kolo.

REKLAMA

"Jedna z vyšetřovacích verzí, že muž při pohybu na břehu spadl do již částečně zamrzající řeky Lužnice, se bohužel potvrdila. Přestože policisté i hasiči vodní tok několikrát prohledávali, řeka vydala tělo pohřešovaného až tuto sobotu 25. února, a to v prostoru vodní elektrárny v katastru obce Roudná. Ohledáním těla zemřelého přivolaný lékař ani policisté neshledali stopy cizího zavinění, i tak všechny okolnosti této tragické události prověří," řekl Doubek.

Zdroj: MEDIAFAX


[prazskezpravy][/prazskezpravy]

[jihoceskezpravy][/jihoceskezpravy]

[fcbpridejte][/fcbpridejte]

REKLAMA