K pětaosmdesáti událostem vyjížděli od středeční sedmé hodiny ranní do čtvrteční sedmé hodiny ranní hasiči na Vysočině. Ve třiasedmdesáti případech se jednalo o události vzniklé v souvislosti se silným větrem. Dlouhodobě se přitom počet každodenních zásahů vysočinských hasičů pohybuje v průměru okolo pětadvaceti.

Nejvíce práce měli hasiči v ranních a dopoledních hodinách. Po poledni se situace v kraji začala postupně uklidňovat a vítr slábl. Nejvíce hasiče zaměstnali stromy a větve, které padaly na komunikace, a bránily tak částečně nebo zcela plynulému provozu. Nejvíce práce měli s odstraňováním následků silného větru hasiči na Žďársku, kteří vyjížděli celkem k 26 událostem. Naopak nejmenší škody napáchal vítr na Třebíčsku, kde jednotky požární ochrany musely zasahovat „pouze“ osmkrát.

Vítr nelámal jen stromy a větve. V několika případech byli hasiči povoláni k uvolněným plechům na střechách domů. Zásah byl nutný například v Bolešíně, kde vítr poškodil střechu na objektu kulturního domu, nebo také v ulici Haškova ve Žďáře nad Sázavou, kde se uvolnila plechová střecha na panelovém domě. Na objektu plaveckého bazénu v ulici Evžena Rošického v Jihlavě byla dokonce stržena velká část střešní krytiny. V Lužické ulici v Humpolci vítr poškodil okno v 8. patře panelového domu. Hasiči museli k oknu, které hrozilo pádem na chodník, slanit ze střechy domu. V Domaníně na Žďársku padl po poledni strom na osobní vůz. Tato i všechny ostatní události, u kterých hasiči v souvislosti s větrem zasahovali, se obešly bez zranění osob.