OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Mazlicí křeslo bude v brodské nemocnici sloužit ke klokánkování

Intermediární centrum Dětského oddělení Nemocnice Havlíčkův Brod, které je jediné na Vysočině, se dlouhodobě snaží, aby péče poskytovaná miminkům byla na nejvyšší možné úrovni, a také jemná a citlivá. I když se bolestivým zákrokům nelze vyhnout, lze nastavit péči tak, aby dopady na prožívání dítěte byly co nejmenší. Proto jsou v brodské nemocnici zavedeny nejmodernější postupy v péči o novorozence a nedonošená miminka, kterých se tam narodí zhruba 150 ročně. Jedním z trendů v péči o nejmenší je také Kangaroo Mother Care, takzvané Klokánkování.

Číst dál...

VIDEO: Norci z Pavlova jdou do světa

Mláďata nejvzácnější šelmy našeho světadílu, norka evropského, která se v roce 2014 podařilo odchovat na záchranné Stanici Pavlov, během měsíce března poputují do nových domovů. Rozmnožení těchto šelem je velmi obtížné, loňský odchov se podařil po deseti letech držení zvířat na stanici. Ošetřovatelé se samozřejmě budou snažit rozšiřovat norčí populaci i nadále, jednomu svému odchovanci proto přivezou finskou nevěstu. VÍCE V REPORTÁŽI.

Číst dál...

TRAGICKÁ NEHODA: Řidiče našli policisté v havarovaném autě již mrtvého

V neděli k ránu ve 3.40 oznámil projíždějící řidič vozidlo v příkopu u Golčova Jeníkova. Na místo ihned vyjeli policisté, kteří v popsaném místě u silnice první třídy č. 38 našli havarovaný osobní automobil značky Peugeot. Uvnitř byl nalezen čtyřiadvacetiletý řidič bez známek života. Přivolaný lékař konstatoval smrt.

Číst dál...

Mladíka napadl a pak odvezl jeho přítelkyni. Našli ji až policisté

Kriminalisté v říjnu loňského roku zadrželi dva muže, kteří se dopustili závažného protiprávního jednání. Jeden z nich fyzicky napadl a zranil sedmnáctiletého mladíka a odvezl jeho přítelkyni proti její vůli, druhý muž pak dívku hlídal, aby jí zamezil v útěku. Oba muži jsou mimo jiné obviněni z trestného činu zbavené osobní svobody a jsou umístěni v královéhradecké vazební věznici.

Číst dál...

REKLAMA