Děti mohou zasednout do lavic s kocourem AGIm

Co takhle začít školní rok s novým spolužákem? Kočičího kamaráda si mohou pozvat do své třídy žáci prvního stupně základních škol v Jihočeském kraji. Kocour AGI je postavičkou vzdělávacího programu s názvem „DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří“.

Číst dál...

VIDEO: Leváci 13. srpna slaví svátek

Leváci to nemají ve světě, kde je vše přizpůsobené spíše lidem s dominantní pravou rukou, vždycky jednoduché. Pravákům někdy nedochází, jaké nástrahy na lidi, kteří jsou šikovnější na levou ruku, mohou číhat. Právě na to má upozornit Mezinárodní den leváků, který je každoročně slaven 13. srpna.

Číst dál...

Jihočeské památky přilákaly k návštěvě více turistů

Jihočeské památkové objekty spravované Národním památkovým ústavem (NPÚ), územní památkovou správou v Českých Budějovicích, navštívilo až doposud v průměru o 12 procent více turistů než v loňském roce. Od ledna do července 2014 si některý z hradů, zámků a dalších památek vybralo za svůj cíl 582 880 návštěvníků.

Číst dál...

Rady od hasičů – jak zabezpečit byt nebo dům před odjezdem na dovolenou

Léto je již v plném proudu, školní prázdniny začaly a my se těšíme na zaslouženou dovolenou. Je to však také období, kdy se ze svých domovů vzdalujeme na delší čas. Před odjezdem na dovolenou bychom neměli zapomenout na základní pravidla požární bezpečnosti, abychom se opravdu mohli v klidu těšit z letní pohody a nedošlo ke zbytečným újmám na zdraví nebo škodám na majetku.

Číst dál...

REKLAMA