Děti ročně způsobí více než 100 požárů. Pomoct snížit statistiku by měla i výuka na školách

Děti již mají za sebou první dny školy, což přináší jak pro ně, tak pro jejich rodiče velké změny. Skončilo prázdninové lenošení, dětem začala škola a rodičům starost, jak skloubit pracovní povinnosti s péčí o rodinu. Některým dětem v této souvislosti vznikají nové povinnosti v podobě např. samostatného odchodu z domova do školy nebo polední ohřátí oběda. Některé děti naopak odpoledne využívají nově nabytou volnost mimo dozor rodičů, kteří jsou ještě v práci.

Číst dál...

Děti mohou zasednout do lavic s kocourem AGIm

Co takhle začít školní rok s novým spolužákem? Kočičího kamaráda si mohou pozvat do své třídy žáci prvního stupně základních škol v Jihočeském kraji. Kocour AGI je postavičkou vzdělávacího programu s názvem „DOODPADU aneb Co do kanalizace nepatří“.

Číst dál...

VIDEO: Leváci 13. srpna slaví svátek

Leváci to nemají ve světě, kde je vše přizpůsobené spíše lidem s dominantní pravou rukou, vždycky jednoduché. Pravákům někdy nedochází, jaké nástrahy na lidi, kteří jsou šikovnější na levou ruku, mohou číhat. Právě na to má upozornit Mezinárodní den leváků, který je každoročně slaven 13. srpna.

Číst dál...

Jihočeské památky přilákaly k návštěvě více turistů

Jihočeské památkové objekty spravované Národním památkovým ústavem (NPÚ), územní památkovou správou v Českých Budějovicích, navštívilo až doposud v průměru o 12 procent více turistů než v loňském roce. Od ledna do července 2014 si některý z hradů, zámků a dalších památek vybralo za svůj cíl 582 880 návštěvníků.

Číst dál...

REKLAMA