Kanalizaci v Jindřiši kontrolovali pomocí kouřostroje

kourostroj ikonaTímto speciálním přístrojem kontrolují zaměstnanci společnosti ČEVAK a.s. kanalizaci v Jindřiši na Jindřichohradecku. Tato metoda jim pomáhá odhalovat odběratele, kteří jsou nelegálně napojeni na kanalizaci, tak i případy, kdy si někteří vlastníci nemovitostí připojují svoje dešťové svody do splaškové kanalizace, která je výhradně určena pro odpadní vodu z domácností. Tím vznikají problémy hlavně na čerpacích stanicích, které jsou dimenzovány pouze na objem splaškových vod a ne na velké objemy vod dešťových.

Číst dál...

Ve Velkém Ratmírově hořel penzion

pozar penzionu ratmirovPožár byl na Operační středisko HZS Jihočeského kraje ohlášen v 0:57 hodin. Operační důstojníci rozhodli o vyslání dvou cisteren a automobilového žebříku profesionálních hasičů ze stanice Jindřichův Hradec a dalších tří cisteren z jednotek SDH obcí Kardašova Řečice, Deštná a Lodhéřov. 

Číst dál...

Zámecký Rondel v Jindřichově Hradci září novotou

rondel ikonaZámecký Rondel v Jindřichově Hradci prošel v průběhu roku 2012 významnou opravou exteriéru. Výměna poškozené krytiny, oprava krovu a fasády stála bezmála 5,5 milionů korun. Během opravy byly ve vrcholové makovici nalezeny historické dokumenty. Výjimečná renesanční stavba architekta Baltazara Maggi bude opět v návštěvnické sezóně 2013 zdobit dvě prohlídkové trasy zámku.

Číst dál...

Pohřební štít Petra Voka bude naposledy k vidění

pohrebni stit petr vok ikonaU příležitosti 400 letého výročí úmrtí Petra Voka je od listopadu 2011 vystaven jeho pohřební štít na státním zámku v Třeboni. Možnost prohlédnout si tuto unikátní památku skončí na konci září 2012. Naopak 420 let od úmrtí Vokova bratra Viléma připomene přednáška o Vilémovi z Rožmberka a Polyxeně z Pernštejna naplánovaná na pátek 31. 8. 2012 také na třeboňském zámku.

Číst dál...

Toulavá kamera zavítala do výtvarné dílny v Děbolíně

toulavka dilna hulikova ikonaPrázdninový seriál „Toulavá kamera vychutnává Česko“ zavítala během svého natáční i na Jindřichohradecko. Díl, který je věnovaný Jindřichovu Hradci bude Česká televize vysílat tuto neděli 19.8. v 20:50 hod. na programu ČT1. Mezi představenými místy rozhodně nemohla chybět Výtvarná dílna Romany Hulíkové s Penzionem Keramika v Děbolíně.

Číst dál...

REKLAMA