Zámecký Rondel v Jindřichově Hradci září novotou

rondel ikonaZámecký Rondel v Jindřichově Hradci prošel v průběhu roku 2012 významnou opravou exteriéru. Výměna poškozené krytiny, oprava krovu a fasády stála bezmála 5,5 milionů korun. Během opravy byly ve vrcholové makovici nalezeny historické dokumenty. Výjimečná renesanční stavba architekta Baltazara Maggi bude opět v návštěvnické sezóně 2013 zdobit dvě prohlídkové trasy zámku.

Číst dál...

Pohřební štít Petra Voka bude naposledy k vidění

pohrebni stit petr vok ikonaU příležitosti 400 letého výročí úmrtí Petra Voka je od listopadu 2011 vystaven jeho pohřební štít na státním zámku v Třeboni. Možnost prohlédnout si tuto unikátní památku skončí na konci září 2012. Naopak 420 let od úmrtí Vokova bratra Viléma připomene přednáška o Vilémovi z Rožmberka a Polyxeně z Pernštejna naplánovaná na pátek 31. 8. 2012 také na třeboňském zámku.

Číst dál...

Toulavá kamera zavítala do výtvarné dílny v Děbolíně

toulavka dilna hulikova ikonaPrázdninový seriál „Toulavá kamera vychutnává Česko“ zavítala během svého natáční i na Jindřichohradecko. Díl, který je věnovaný Jindřichovu Hradci bude Česká televize vysílat tuto neděli 19.8. v 20:50 hod. na programu ČT1. Mezi představenými místy rozhodně nemohla chybět Výtvarná dílna Romany Hulíkové s Penzionem Keramika v Děbolíně.

Číst dál...

Národní muzeum fotografie připravilo s partnery výstavu Stories

motokara ikonaVýstavu „STORIES“ připravilo Národní muzeum fotografie v Jindřichově Hradci ve spolupráci s projektovými partnery – se spolkem Waldviertel Akademie ve Waidhofenu an der Thaya a s Jihočeským muzeem v Českých Budějovicích jako další výstup společného stejnojmenného projektu.   

Číst dál...

Výtvarná dílna Romany Hulíkové přivítá jaro

 

jaro dilna_RH_ikonaVýtvarná dílna Romany Hulíkové v Děbolíně u Jindřichova Hradce připravila na vítání jara hned dvě kreativní výtvarné dílny pro děti i dospělé. První z nich Jaro v dílně se bude konat v sobotu 31.3.2012. Druhá výtvarná akce s názvem Velikonoce v dílně se bude konat na Bílou sobotu 7.4.2012. Obě výtvarné akce jsou určené široké veřejnosti. Na své si přijdou děti i dospělí, na místě bude možné si vlastnoručně vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky.

Číst dál...

REKLAMA