Policisté vyslýchají muže podezřelého z vraždy u Dačic

policie znakJihočeští policisté dopadli třicetiletého muže, kterého podezírají ze středečního vražedného útoku na o dva roky mladšího soka na silnici mezi Dačicemi a Jemnicí. Zadrženého právě vyslýchají kriminalisté, řekl Mediafaxu ve čtvrtek odpoledne policejní mluvčí Jiří Matzner.

Číst dál...

Policie vyšetřuje vraždu mladého muže u Dačic

policie vrazdaPolicisté vyšetřují od středečních nočních hodin vraždu mladého muže u Dačic na Jindřichohradecku. Osmadvacetiletý muž zemřel pravděpodobně pár minut po brutálním útoku na silnici mezi Dačicemi a Jemnicí, řekl ve čtvrtek agentuře Mediafax policejní mluvčí Jiří Matzner.

Číst dál...

Tragická dopravní nehoda u Dolní Lhoty

dopravni nehoda_kamion-autoTragická dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 17. listopadu na silnici č. 34 u obce Dolní Lhota na Jindřichohradecku. Střetly se zde osobní automobil s kamiónem. Nehodu na Krajské operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje oznámila v 3:55 hodin Policie ČR. Na místo vyjela profesionální jednotka z centrální stanice Jindřichův Hradec. Průzkum místa události ukázal, že střet nepřežil řidič osobního automobilu. Řidič kamiónu byl v okamžiku příjezdu hasičů v péči ZZS. Silnice byla v místě nehody v obou směrech zcela uzavřena. 

Číst dál...

VIDEO: Dům ze slámy z Jindřichohradecka vyhrál Ekologického Oskara

energyglobe slamnenka ikonaEkologického Oskara, cenu Energy Globe Award 2011, získal projekt Slaměnka Lukáše Čejny, který se stal i vítězem kategorie Kutil. Absolutního vítěze ze sedmi kategorií vybrala odborná porota, hlasující v internetové anketě a diváci přítomní na úterním slavnostním galavečeru. Čejna z Kruplova na Jindřichohradecku postavil svou slaměnku po vzoru předků.

Číst dál...

REKLAMA