Tragická dopravní nehoda u Dolní Lhoty

dopravni nehoda_kamion-autoTragická dopravní nehoda se stala ve čtvrtek 17. listopadu na silnici č. 34 u obce Dolní Lhota na Jindřichohradecku. Střetly se zde osobní automobil s kamiónem. Nehodu na Krajské operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje oznámila v 3:55 hodin Policie ČR. Na místo vyjela profesionální jednotka z centrální stanice Jindřichův Hradec. Průzkum místa události ukázal, že střet nepřežil řidič osobního automobilu. Řidič kamiónu byl v okamžiku příjezdu hasičů v péči ZZS. Silnice byla v místě nehody v obou směrech zcela uzavřena. 

Číst dál...

VIDEO: Dům ze slámy z Jindřichohradecka vyhrál Ekologického Oskara

energyglobe slamnenka ikonaEkologického Oskara, cenu Energy Globe Award 2011, získal projekt Slaměnka Lukáše Čejny, který se stal i vítězem kategorie Kutil. Absolutního vítěze ze sedmi kategorií vybrala odborná porota, hlasující v internetové anketě a diváci přítomní na úterním slavnostním galavečeru. Čejna z Kruplova na Jindřichohradecku postavil svou slaměnku po vzoru předků.

Číst dál...

Organizátoři Jabkobraní slibují nejdelší štrůdl upečený v Česku

jablkaNejdelší v celku upečený štrúdl v Česku uvidí návštěvníci Jabkobraní v Třeboni. V sobotu 8. října tu na Masarykově náměstí organizátoři spolu s pekaři představí rekordní jablkový závin, s kterým se chtějí dostat do České knihy rekordů, řekl agentuře Mediafax jeden z organizátorů Luděk Švejcar.

Číst dál...

Požár bývalého pivovaru v Jindřichově Hradci je konečně uhašen

pozar pivovaru_jh_07092011_iko2Požár bývalého pivovaru v Jindřichově Hradci uhašen. Tato slova nahlásil velitel zásahu z jednotky profesionálů z Jindřichova Hradce v 10:36 hodin Krajskému operačním a informačnímu středisku HZS Jihočeského kraje. Po ohlášené likvidaci bylo požářiště předáno majiteli s tím, že musí zabezpečit 12hodinový dozor nad požářištěm z důvodu možného dalšího rozhoření a místo zajistit proti vstupu osob. Na místě po celý den pracují příslušníci Policie ČR a vyšetřovatel HZS.

Číst dál...

REKLAMA