Při požáru v bytě uhořel muž

Poslední červencový den dvacet minut po půlnoci přijalo Operační středisko Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje přes tísňovou linku 112 informaci o požáru bytu na sídlišti Vajgar v Jindřichově Hradci. Hasiči na místě našli uhořelého člověka.

Číst dál...

VIDEO: Čistírna odpadních vod ve Studené je po rekonstrukci

cisticka studena ikonaPo více než roční kompletní rekonstrukci je čistírna odpadních vod ve Studené od prosince loňského roku ve zkušebním provozu. Rekonstrukce se dotkla téměř všech technologických celků i staveb. Nově byla vystrojena čerpací stanice s hrubým předčištěním, nové je i uspořádání a vybavení aktivačních nádrží.

Číst dál...

Na prvního máje se opil a napadl ženu. Nebylo to poprvé

jindrichuv hradec mestoNásilným chováním muže vůči ženě se zabývají policisté z jindřichohradeckého obvodního oddělení. Třiačtyřicetiletý muž nejprve v polovině února, v noční době v podnapilém stavu, trýznil mladší ženu, kdy ji několik minut držel pod krkem a vyhrožoval, že půjde do mrazu.

Číst dál...

Úpravna vody v Nové Včelnici má novou technologii

voda Pitná voda z místních podzemních zdrojů v Nové Včelnici se upravuje již na novém filtračním zařízení. Technologie na úpravně vody z počátku 90. let se dostala na hranici své životnosti a proto se vlastník vodohospodářského majetku, město Nová Včelnice, ve spolupráci s provozovatelem, společností ČEVAK a.s., rozhodlo ke kompletní výměně technologie.

Číst dál...

Energie z odpadní vody přinese úspory

jindrichuv hradec mestoJindřichohradečtí vodohospodáři ze společnosti ČEVAK a.s. nově využívají energii, která se ukrývá v městské odpadní vodě. Čistírna odpadních vod se totiž rozrostla o nové zařízení, tzv. kogenerační jednotku. Ta dokáže z bioplynu vyrobit nejen elektrickou energii, ale i teplo.

Číst dál...

FOTO: Tři mladíci zemřeli při tragické nehodě na Jindřichohradecku

nehoda hradec ikonaTři mrtvé osoby si vyžádala dopravní nehoda u obce Pleše, která se stala v navečerních hodinách v úterý 14. ledna. Informaci o nehodě přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje v 18:06 hodin. Vzhledem k místu, kde se nehoda stala, byli k zásahu vysláni profesionální hasiči ze stanic Jindřichův Hradec a Soběslav. Na místo vyjela také Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje a Policie ČR.

Číst dál...

Obyvatelé Blažejova a Hospříze pijí vodu ze skupinového vodovodu Jindřichův Hradec

vodne stocne Domácnostem v Blažejově a Hospřízi teče nově z vodovodních kohoutků pitná voda ze skupinového vodovodu Jindřichův  Hradec. Sdružení těchto obcí dokončilo stavbu přívodního řadu, který nahradí místní zdroj. Voda z tohoto zdroje totiž měla vyšší obsah železa a manganu, což bylo velmi náročné na její úpravu. Téměř čtyřkilometrový přívodní řad s jednou čerpací stanicí je napojen na stávající rozvodnou vodovodní síť v obcích.

Číst dál...

VIDEO: Případ vraždy Soni Illeové ani po pěti letech není vyřešený!

illeova sona fotoPo pěti letech vyšetřování policii stále uniká vrah Soni Illeové z Jindřichova Hradce! Soňa Illeová zmizela po vánočním večírku. Její tělo našli až rok po zmizení v řece Nežárce v Jindřichově Hradci. Měla těsně po svatbě a s manželem se snažili o miminko. UVNITŘ ČLÁNKU VIDEO - ROZHOVOR S MANŽELEM ZAVRAŽDĚNÉ PO NÁLEZU JEJÍHO TĚLA.

Číst dál...

REKLAMA