Energie z odpadní vody přinese úspory

jindrichuv hradec mestoJindřichohradečtí vodohospodáři ze společnosti ČEVAK a.s. nově využívají energii, která se ukrývá v městské odpadní vodě. Čistírna odpadních vod se totiž rozrostla o nové zařízení, tzv. kogenerační jednotku. Ta dokáže z bioplynu vyrobit nejen elektrickou energii, ale i teplo.

Číst dál...

FOTO: Tři mladíci zemřeli při tragické nehodě na Jindřichohradecku

nehoda hradec ikonaTři mrtvé osoby si vyžádala dopravní nehoda u obce Pleše, která se stala v navečerních hodinách v úterý 14. ledna. Informaci o nehodě přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje v 18:06 hodin. Vzhledem k místu, kde se nehoda stala, byli k zásahu vysláni profesionální hasiči ze stanic Jindřichův Hradec a Soběslav. Na místo vyjela také Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje a Policie ČR.

Číst dál...

Obyvatelé Blažejova a Hospříze pijí vodu ze skupinového vodovodu Jindřichův Hradec

vodne stocne Domácnostem v Blažejově a Hospřízi teče nově z vodovodních kohoutků pitná voda ze skupinového vodovodu Jindřichův  Hradec. Sdružení těchto obcí dokončilo stavbu přívodního řadu, který nahradí místní zdroj. Voda z tohoto zdroje totiž měla vyšší obsah železa a manganu, což bylo velmi náročné na její úpravu. Téměř čtyřkilometrový přívodní řad s jednou čerpací stanicí je napojen na stávající rozvodnou vodovodní síť v obcích.

Číst dál...

VIDEO: Případ vraždy Soni Illeové ani po pěti letech není vyřešený!

illeova sona fotoPo pěti letech vyšetřování policii stále uniká vrah Soni Illeové z Jindřichova Hradce! Soňa Illeová zmizela po vánočním večírku. Její tělo našli až rok po zmizení v řece Nežárce v Jindřichově Hradci. Měla těsně po svatbě a s manželem se snažili o miminko. UVNITŘ ČLÁNKU VIDEO - ROZHOVOR S MANŽELEM ZAVRAŽDĚNÉ PO NÁLEZU JEJÍHO TĚLA.

Číst dál...

Kanalizaci v Jindřiši kontrolovali pomocí kouřostroje

kourostroj ikonaTímto speciálním přístrojem kontrolují zaměstnanci společnosti ČEVAK a.s. kanalizaci v Jindřiši na Jindřichohradecku. Tato metoda jim pomáhá odhalovat odběratele, kteří jsou nelegálně napojeni na kanalizaci, tak i případy, kdy si někteří vlastníci nemovitostí připojují svoje dešťové svody do splaškové kanalizace, která je výhradně určena pro odpadní vodu z domácností. Tím vznikají problémy hlavně na čerpacích stanicích, které jsou dimenzovány pouze na objem splaškových vod a ne na velké objemy vod dešťových.

Číst dál...

Ve Velkém Ratmírově hořel penzion

pozar penzionu ratmirovPožár byl na Operační středisko HZS Jihočeského kraje ohlášen v 0:57 hodin. Operační důstojníci rozhodli o vyslání dvou cisteren a automobilového žebříku profesionálních hasičů ze stanice Jindřichův Hradec a dalších tří cisteren z jednotek SDH obcí Kardašova Řečice, Deštná a Lodhéřov. 

Číst dál...

Zámecký Rondel v Jindřichově Hradci září novotou

rondel ikonaZámecký Rondel v Jindřichově Hradci prošel v průběhu roku 2012 významnou opravou exteriéru. Výměna poškozené krytiny, oprava krovu a fasády stála bezmála 5,5 milionů korun. Během opravy byly ve vrcholové makovici nalezeny historické dokumenty. Výjimečná renesanční stavba architekta Baltazara Maggi bude opět v návštěvnické sezóně 2013 zdobit dvě prohlídkové trasy zámku.

Číst dál...

REKLAMA