PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Zemřela hokejová legenda Josef Augusta

Ve věku sedmdesáti let zemřela hokejová legenda z Vysočiny, havlíčkobrodský rodák Josef Augusta. Podstatnou část své kariéry spojil s jihlavským klubem. V poslední době bojoval s vážnou nemocí.

Číst dál...

Strategické řízení a plánování ve školách zvyšuje kvalitu vzdělávání

Nízká míra využívání strategického řízení a plánování a pedagogického vedení ze strany ředitelů škol jako jeden z klíčových problémů českého vzdělávacího systému je hlavním tématem konference projektu Strategické řízení a plánování ve školách a v územích (dále „SRP“). Odborníci dnes o této problematice diskutují v sídle Kraje Vysočina v Jihlavě.

Číst dál...

Svět her, zvířat a rostlin na jednom místě

Muzeum Vysočiny Jihlava nabízí svým návštěvníkům hned tři atraktivní výstavy, a to Svět kostiček, Skoro všechno o ZOO a Mechorosty – Latimérie mezi rostlinami. „Věřím, že si z této pestré nabídky vybere každý. Rodiče s dětmi mohou využít zejména období jarních prázdnin, kdy budou mít více volného času a zavítat do jihlavského muzea. Nudit se zde rozhodně nebudou,“ pobídla k návštěvě muzea náměstkyně pro oblast kultury, památkové péče, cestovního ruchu a mezinárodních vztahů Jana Fischerová.

Číst dál...

Dodatečná výzva na kotlíkové dotace prověřila kapacity datové schránky Kraje Vysočina

Dnes přesně v 8 hodin ráno zahájil Kraj Vysočina příjem žádostí o kotlíkové dotace v rámci dodatečné výzvy. K rozdělení je aktuálně 24 miliónů korun pouze na likvidaci starých kotlů na tuhá paliva a jejich výměnu za ekologické zdroje vytápění. Výhradně však dle zadání ministerstva životního prostředí za kotle na biomasu a tepelná čerpadla. „První vlna žadatelů, kteří své žádosti doručili osobně hned ráno do sídla Kraje Vysočina, byla odbavena během 26 minut,“ informoval náměstek hejtmana Kraje Vysočina pro oblast regionálního rozvoje Pavel Pacal.

Číst dál...

VIDEO: Aktuální zprávy 15. 2. 2017

Každý všední den přinášíme aktuální informace o dění v kraji. Hlava kterého státu zavítala na Vysočinu a jaké změny pro řidiče nastanou v centru Jihlavy, to se dozvíte v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Aktuální zprávy 14. 2. 2017

Každý všední den přinášíme aktuální informace o dění na Vysočině. Kde v kraji do budoucna najdou lyžaři další příjemné zázemí a jak to v pondělí při zahájení příjmu dodatečných žádostí o kotlíkové dotace vypadalo na krajském úřadě, to prozradí dnešní zprávy.

Číst dál...

VIDEO: Aktuální zprávy 13. 2. 2017

Každý všední den přinášíme aktuální informace o dění na Vysočině. Kromě zpráv o nadcházejícím oteplení pro Vás dnes máme třeba pozvánku na Čokoládovou hodinu.

Číst dál...

Přírodu čeká velký jarní úklid

Do vypuknutí dobrovolnické akce Ukliďme svět, ukliďme Česko 2017 zbývají dva měsíce. Po loňském rekordním ročníku je letošním cílem překonání hranice 100 000 zapojených dobrovolníků. Své úklidy mohou zájemci přihlašovat již nyní na webu projektu www.UklidmeCesko.cz. Není na co čekat, vzkazují organizátoři akce.

Číst dál...

REKLAMA