OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Lidé v Kraji Vysočina odevzdali k recyklaci téměř 114 tun baterií, drží druhé místo v republice

Lidé ve Kraji Vysočina vytřídili a k recyklaci v loňském roce předali 114 tun baterií. Podle statistik neziskové společnosti ECOBAT, která v Česku zajišťuje zpětný odběr baterií, je to o procento více než v předchozím roce. V přepočtu každý obyvatel kraje vytřídil v průměru 224 gramů baterií. Nejvíce baterií lidé odevzdali do sběrných míst ve městech a obcích a to 45,6 tun. Oblíbené jsou sběrné nádoby v obchodech v obchodech, do kterých se vybralo 13,8 tun baterií. Pochvalu zaslouží školy zapojené do programu Recyklohraní, které se též zapojují do sběru. Vybral se v nich 12,1 tun, což je téměř 11 % všech baterií vytříděných v kraji.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 26. 3. 2019

Nejen na Vysočině chybí peníze na sociální služby, počet obyvatel v kraji roste a aktivity Kronospanu pohlídá odborná pracovní skupina. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 25. 3. 2019

Počasí ovlivní studená fronta, v Jihlavě vzniká Komunitní a poradenské centrum a Pelhřimov navštíví děti z Mukačeva. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 22. 03. 2019

Předpověď počasí na víkend, Kraj přijme nové úředníky a Horácké divadlo přestavilo plány na novou sezonu. Více v pátečních zprávách.

Číst dál...

Pelhřimov: Studentská stávka za klima

Studenti pelhřimovského gymnázia se zapojili do studentské stávky za klima. Pelhřimov bylo jediným městem na Vysočině, kde stávka probíhala. Cílem bylo informovat veřejnost o ekologických problémech. Kromě průvodu a debaty stávka zahrnovala i úklid města.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 20. 03. 2019

Osvětová akce Čistá Vysočina, výsledky soutěže Zlatý erb nebo program Mládež kraji. To jsou některá  z témat dnešních zpráv.

Číst dál...

REKLAMA