OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

VIDEO: Zprávy 18. 6. 2019

Stavba jihlavské cyklostezky nabírá zpoždění, MUNI ocenila telčské pracoviště NPÚ a dobrovolníci posbírali 101 tun odpadků. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 17. 6. 2019

Začátek týdne bude ve znamení polojasné teploty a letních teplot, krajská záchranka má osm nových sanitek a hostem Otazníků bude Andrea Prchalová. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

Nejprobádanější přírodní území na Vysočině je u Chvojnova. Na pár hektarech se daří sedmdesátce druhů mechů

Botanicky velmi cenné území – přírodní rezervaci Chvojnov najdete jen čtvrt hodiny jízdy od Jihlavy směrem na Křemešník. Chráněné území o současné rozloze zhruba devět hektarů je letos chráněno už dvacet let. „Za tu dobu si vysloužilo status téměř vzorové péče o druhově bohaté louky. Za léta odborné péče se podařilo zachránit rašeliniště, zrušit meliorace a odvodňovací kanály, díky odborným zásahům zvýšit hladiny podzemních vody, obnovit prameniště a potůčky a nastartovat regeneraci rašelinotvorných procesů,“ popisuje pozitivní změny Martin Hyský, radní Kraje Vysočina pro oblast životního prostředí a zemědělství.

Číst dál...

Monkey Race za týden startuje, podpoří osoby s autismem

Už v sobotu 22. června odstartuje ve Skuhrově u Havlíčkova Brodu překážkový běh Monkey Race Skuhrov 2019. Letos se kromě hlavního závodu pro dospělé poběží i dětská verze závodu. Část startovného z druhého ročníku chtějí organizátoři darovat Integračnímu centru Sasov, které pomáhá lidem s poruchou autistického spektra a jejich začleňováním do společnosti.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 14. 6. 2019

Tropické teploty vyvrcholí v sobotu, Jihlava zvažuje stavbu mobilní ledové plochy a historická brána v centru Telče je na prodej. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 13. 6. 2019

Vysočinu navštíví prezident, na dětském oddělení v jihlavské nemocnici otevřeli opravený dětský pokoj a tradiční Havíření v Jihlavě láká na bohatý program. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

VIDEO: Zprávy 12. 6. 2019

Hygienici zjišťovali kvalitu vody v přírodních koupalištích, Počátky a okolní obce jednají o výstavbě větrníků a chotěbořské muzeum musí najít nové prostory. Více v dnešních zprávách.

Číst dál...

Nejsledovanější softbalová akce v historii: v Praze se rozehraje mistrovství světa a homeruny budou!

Jedna z největších sportovních událostí letošního roku za pár dní vypukne! Od 13. června se poprvé v historii v Evropě rozehraje v mistrovství světa v softbale. Šestnáct nejlepších zemí z pěti světových kontinentů se sjede do Prahy a Havlíčkova Brodu. Na unikátní akci se mohou těšit také sportovní fanoušci. Do varu je během zápasů bude dostávat hlavní maskot šampionátu Mr. Homerun, v pražském areálu v Bohnicích se otevře Český dům. Čekají se tisícové návštěvy. „Už to na nás doléhá. Pro všechny to bude vrchol kariéry, snažíme se doladit detaily a zklidnit se,“ prohlásil David Mertl, kapitán českého týmu. Úvodní duel se rozehraje ve čtvrtek od 19:00 proti Novému Zélandu.

Číst dál...

REKLAMA