Hořice na Šumavě budují nový sběrný dvůr

horice sumava sberny dvurStaré ledničky, nábytek či třeba baterie už nebudou zabírat obyvatelům Hořic na Šumavě místo v domácnosti. Obec se totiž pustila do stavby nového sběrného dvora, který v horizontu několika týdnů vyroste v areálu obecních dílen. Lidé ho budou moci využívat jednou až dvakrát týdně.

Číst dál...

Další tragédie v místě, kde u Nažidel havaroval autobus s lyžaři

DN nazidla ikonaVíce než dvě hodiny bude z důvodu dopravní nehody uzavřena komunikace I. třídy č. 3 u Nažidel. Jedná se o nehodu tří osobních automobilů, z nichž jeden táhnul káru se dřevem. To se nárazem rozsypalo na silnici. Při střetu utrpěla zranění jedna osoba, další následky nepřežila. Lékař ZZS u ní konstatoval smrt.

Číst dál...

Po havárii na Rally Český Krumlov zemřel rocker Aleš Zimolka

rallyePo havárii na 40. ročníku Rally Český Krumlov zemřel v sobotu ve večerních hodinách navigátor Aleš Zimolka. Posádka Pelech - Zimolka havarovala na rychlostní zkoušce Malonty 2, spolujezdec podlehl následkům zranění v českobudějovické nemocnici, informuje oficiální web závodu.

Číst dál...

V Českém Krumlově otevřeli v pořadí 49 babybox v ČR

babyboxV Českokrumlovské nemocnici funguje od čtvrtečního poledne už 49 babybox v ČR. Příští, v pořadí s číslem 50, otevřou 25. dubna na budově jihočeské záchranky v ulici B. Němcové v Českých Budějovicích, řekl agentuře Mediafax Ludvík Hess, předseda sdružení Babybox pro odložené děti - Statim.

Číst dál...

REKLAMA