Po dohašení požáru našli ohořelé lidské tělo

V úterý 2. září pět minut před 19. hodinou přijalo Operační a informační středisko HZS Jihočeského kraje informaci o požáru již nepoužívaného motorestu u obce Dolní Dvořiště. Po dohašení požáru hasičskými jednotkami bylo v požářišti nalezeno ohořelé lidské tělo. Vzhledem ke stupni ohoření mrtvého těla nebylo možné určit totožnost ani pohlaví, proto byla nařízena soudní pitva. Současně s tímto prověřováním zjišťují kriminalisté ve spolupráci s hasiči také přesnou příčinu vzniku požáru.

Číst dál...

U obce Mříč zemřel na kolejích člověk

vlak kolejeSpeciální techniku, kterou Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje disponuje pro zásahy v nepřístupném terénu, použili jihočeští hasiči první červnovou neděli při likvidaci následků železniční dopravní nehody u obce Mříč. Zemřel při ní člověk.

Číst dál...

Hořice na Šumavě budují nový sběrný dvůr

horice sumava sberny dvurStaré ledničky, nábytek či třeba baterie už nebudou zabírat obyvatelům Hořic na Šumavě místo v domácnosti. Obec se totiž pustila do stavby nového sběrného dvora, který v horizontu několika týdnů vyroste v areálu obecních dílen. Lidé ho budou moci využívat jednou až dvakrát týdně.

Číst dál...

Další tragédie v místě, kde u Nažidel havaroval autobus s lyžaři

DN nazidla ikonaVíce než dvě hodiny bude z důvodu dopravní nehody uzavřena komunikace I. třídy č. 3 u Nažidel. Jedná se o nehodu tří osobních automobilů, z nichž jeden táhnul káru se dřevem. To se nárazem rozsypalo na silnici. Při střetu utrpěla zranění jedna osoba, další následky nepřežila. Lékař ZZS u ní konstatoval smrt.

Číst dál...

REKLAMA